Prof. dr. sc. Dinko Mikulić dobitnik nagrade za znanost “Rikard Podhorsky”

Autor: Administrator , 24. 3. 2009.

Nekadašnji učenik strojarske tehničke škole „Prvomajska” Dinko Mikulić dobitnik prestižne nagrade za znanost  “Rikard Podhorsky”

Nagradu je dodijelila Akademija tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ), Zagreb

Prof. dr. sc. Dinko Mikulić, dipl. ing.

Veleučilište Velika Gorica

Predsjedništvo Akademije tehničkih znanosti Hrvatske je 4. veljače 2009. donijelo Odluku da se prof. dr.sc. Dinko Mikulić nagradi godišnjom nagradom “Rikard Podhorsky” za osobito vrijedno znanstveno i stručno dostignuće koje ima primjenu u neposrednoj proizvodnji, koje je unaprijedilo suradnju s gospodarstvom te doprinijelo unaprjeđenju rada Akademije i njezinoj afirmaciji u svijetu, a ostvareno je tijekom proteklih 5 godina.

Proglašenje dobitnika nagrada je provedeno na redovnoj skupštini HATZ, 14. ožujka 2009. u velikoj predavaonici Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu. Priznanje je uručio predsjednik HATZ prof. dr.sc. Zlatko Kniewald.

Kratka biografija

Dinko (Ante) Mikulić je rođen 3. prosinca 1951. godine u općini Proložac kod Imotskog. Srednju tehničku školu „Prvomajska” smjer strojarski tehničar je završio 1972 godine. Akademsko obrazovanje je završio u Zagrebu, gdje je doktorirao na Fakultetu strojarstva i brodogradnje.

Dragovoljac je Domovinskog rata. Radio je u Ministarstvu obrane Republike Hrvatske. Vodio je složene projekte razvoja za hrvatsku vojsku.

Izabran je 2004. godine za člana suradnika Akademije tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ) u Odjelu za sustave i kibernetiku.

Autor je velikog broja znanstvenih i stručnih radova, objavljenih u domaćim i stranim časopisima. Sudjeluje u razvoju tehnologijskih projekta Ministarstva znanosti obrazovanja i športa.

Koordinator je grupe eksperata za razvoj mehanizacije razminiranja. Na međunarodnoj konferenciji za specijalna vozila ISTVS u Japanu je 2005. godine dobio prestižno priznanje za znanstveni rad.

Od 2007. godine radi na Veleučilištu Velika Gorica, kao voditelj studija Održavanje motornih vozila i specijalističkog studija u razvoju Upravljanje logističkim sustavima i procesima.

Kao profesor drži predmete Motorna vozila i Građevinski strojevi.

Priloženi dokumenti:
Nagrada1.jpg (146.28 KB)