> Nastava  > Smjerovi

STROJARSKI   TEHNIČAR

Pohađajući program STROJARSKI TEHNIČAR osposobljavate se za :

• projektiranje svih vrsta strojnih elemenata i strojarskih konstrukcija;

• projektiranje svih vrsta strojarskih instalacija (npr. centralnog grijanja) i upravljanje procesima koji se u njima obavljaju;

• definiranje programa kontrole kvalitete proizvoda i usluga, te provedbu tog programa;

• izbor odgovarajućeg materijala za projektirani proizvod;

• primjenu računala u svim tim poslovima, itd.

RAČUNALNI TEHNIČAR U STROJARSTVU

Pohađajući program RAČUNALNI TEHNIČAR U STROJARSTVU osposobljavate se za projektiranje, održavanje, vođenje, regulaciju i upravljanje svim vrstama strojnih elemenata, strojarskih konstrukcija, strojarskih instalacija i procesa koji se u njima događaju isključivo pomoću računala ("bez olovke i papira").

TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU

Pohađajući program TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU izučavate osnovne elektroničke i strojarske elemente i sklopove te projektiranje, održavanje, vođenje, regulaciju i upravljanje raznih elektrostrojarskih sustava i procesa. To su objedinjena elektronička i strojarska znanja u jednom stručnjaku. Njemu više nije potrebani neki drugi stručnjak (elektroničar ili strojar) za izvršenje gore navedenih zadaća ili aktivnosti. Također se osposobljavate za izvršenje svih tih zadaća ili aktivnosti (poslova) uz pomoć i primjenu računala.

TEHNIČAR ZA VOZILA I VOZNA SREDSTVA

Pohađajući program TEHNIČAR ZA VOZILA I VOZNA SREDSTVA osposobljavate se za :

• projektiranje i primjenu svih vrsta strojnih elemenata i sklopova u raznim strojarskim konstrukcijama;

• projektiranje i održavanje svih sklopova i sustava koji su sadržani u različitim vozilima i voznim sredstvima;

• održavane i remont vozila;

• ispitivanje raznih elemenata i sklopova vozila u proizvodnji i probnoj vožnji;

• uporabu i primjenu mjernih uređaja i uređaja koji se koriste za "defektažu" raznih elemenata na vozilima;

• izradu i korištenje tehničko-tehnološke dokumentacije;

• primjenu računala u svim tim poslovima.

ALATNIČAR

Radi precizan i visokocijenjen posao. c izrađuje, održava i popravlja alate, kalupe, naprave i vodilice strojeva.

CNC OPERATER

Pohađajući program  CNC operater osposobljava se da:

• poznaje rad i osnove programiranja upravljačke jedinice CNC stroja.
  • poznaje mehaničke dijelove i principe rada stroja
  • poznaje podešavanje i snimanje alata, te prednamještanje nul točke
  • na temelju tehnološke dokumentacije i dostavljenog CNC programa priprema i izrađuje dijelove na CNC stroju.
  • u mogućnosti je izvršiti fine korekcije alata, a da bi se zadovoljila točnost izrade dijela.

MEHANIČAR ALATNIH STROJEVA

Pohađajući program  mehaničara alatnih strojeva osposobljava se za montiranje i demontiranje alatnih strojeva, provjerava i kontrolira njihovu ispravnost, popravlja i održava strojeve,

« Lipanj 2022 »