O knjižnici

Autor: Božica Kuhn, 3. 12. 2008.

Ovdje možete saznati sve o našoj knjižnici!

O ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Na kraju dugog sumornog hodnika u prizemlju škole – predzadnja vrata s desne strane – nalazi se školska knjižnica. Većina učenika i nastavnika to dobro zna, a ostali tek trebaju otkriti!
            Tu se nalazimo već nekoliko godina. Preselili smo se početkom 2004. godine. Iz 50-tak m² stare knjižnice (sadašnja učionica 20) uselili smo u novih 200m² na dvije etaže. Sad imamo mjesta ne samo za knjige nego i za učenike! Za prostranu čitaonicu.
            Gradski ured za obrazovanje i šport omogućio nam je uređenje prostora i nabavu novog namještaja. Zahvaljujući njima (i zalaganju školske knjižničarke!) imamo jednu od najljepših školskih knjižnica u gradu!

U knjižnici možete posuđivati knjige (uglavnom lektira i stručna literatura), koristiti oko 500 svezaka referentne zbirke i pročitati 20-tak naslova časopisa.
 Učenicima su na raspolaganju i računala s neograničenim ( osim po sadržaju!!) pristupom internetu. Trenutno ih je pet, a nadamo se da će ih uskoro biti još par novih.

Završena je i računalna obrada knjižnične građe pa već nekoliko godina imamo računalno zaduživanje kod posudbe. Koristimo knjižnični program MetelWin i pomoću njega možete pretraživati fond naše knjižnice, i svih ostalih koje koriste taj program, na web stranici http://library.foi.hr

Veselim se svakom susretu s učenicima, s kolegama, s roditeljima i svima  koji navrate s dobrim namjerama!!

Školska knjižničarka:

Božica Kühn, dipl. bibliotekar

P.S.

Sve obavijesti o radu knjižnice ubuduće ćete moći pronaći i ovdje!